Jesteś tutaj: Strona główna > Centrum Scenografii Polskiej > WYDARZENIA > Konkurs na pracę doktorską

Konkurs na pracę doktorską

II Edycja Konkursu na najlepszą pracę doktorską dotyczącą scenografii teatralnej i filmowej

Tematyka nadesłanych na konkurs prac powinna skupiać się wokół zagadnień i problemów strony wizualnej przedstawienia, filmu czy filmu animowanego. Konkurs obejmuje prace doktorskie dotyczące problematyki scenografii i przestrzeni teatralnej, scenografii filmowej oraz prace na temat filmu animowanego; monografie scenografów; zagadnienia obejmujące historię oraz współczesność teatru i filmu polskiego, akcentujące wpływ scenografii na kształt szerszego zjawiska historyczno-kulturowego.

Czekamy na prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność w zakresie podjętej problematyki lub metodologii badań. Poszukujemy autora z pasją, potrafiącego w ciekawy, barwny sposób przedstawić plastyczną stronę teatru czy filmu. Pragniemy popularyzować wśród szerszej publiczności zagadnienia dotyczące scenografii.

Nagrodą w konkursie jest publikacja pracy w wydawnictwie Muzeum Śląskiego oraz 2000 zł brutto. Praca nagrodzona w I Edycji Konkursu – Jadwiga Rożek- Sieraczyńska „Krystyna Zachwatowicz- scenografie teatralne” ukaże się na rynku wydawniczym w przyszłym roku.

Prace prosimy nadsyłać na adres:
Agnieszka Tabor
Centrum Scenografii Polskiej