Muzeum dla malucha

Chcemy, aby najmłodsi entuzjaści sztuki włączyli się aktywnie w wydarzenia Muzeum Śląskiego. Nasze aktualne wystawy, spotkania czy obchody ważnych uroczystości stają się punktem wyjścia warsztatów. Dzięki temu włączamy dzieci w wieku przedszkolnym w życie codzienne muzeum. Na sobotnie warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami.

Prowadzenie: Beata Grochowska

Najbliższe spotkanie:

11.02 // godz. 15.00 // ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Paweł Wróbel
Kolorowy Śląsk na obrazach Pawła Wróbla pomoże nam wyobrazić sobie miejsca i zwyczaje, których już nie ma. Sięgniemy do wspomnień babć i pradziadków, a potem pokolorujemy współczesne śląskie pejzaże.

Program pozostałych spotkań:

11.03 // godz. 15.00 // ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Pastelowa rodzina

Punktem wyjścia dla warsztatów będzie praca Teodora Axentowicza „Rodzina artysty”. Wielkiego formatu pastel stanie się inspiracją dla własnych prób w tej technice.

8.04. godz. 15.00 // UWAGA, spotkanie przy al. W. Korfantego 3, Katowice

Kolory i koloryści
Wspólne oglądanie barwnych i różnorodnych prac polskich twórców mieszkających w Paryżu zakończy własna zabawa kolorami. Zadaniem będzie stworzenie kopii Martwej natury z japońską laleczką Gustawa Gwozdeckiego.

Informacje praktyczne:
- Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

- Zbiórka przed warsztatami przy kasie.

- Wstęp 7 zł od dziecka, opiekunowie uczestniczą w warsztatach bezpłatnie. Bilety można zakupić w kasie Muzeum Śląskiego lub online poprzez system: http://bilety.muzeumslaskie.pl .

- Zajęcia odbywają się w Muzeum Śląskim przy ul. T. Dobrowolskiego 1 lub przy al. W. Korfantego 3 w Katowicach.

- Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby promocji Muzeum Śląskiego.