MUZEUM Z KAŻDEJ STRONY

Zapraszamy na trzecią edycję cieszących się dużym zainteresowaniem warsztatów dla dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami. Tym razem na uczestników czekają niezwykłe przedmioty, które – choć ściśle związane z działalnością muzeum – nie są jednak eksponowane na co dzień na naszych wystawach. Chcemy je wspólnie odkryć z każdej strony: poznać sposób, w jaki powstały, zrozumieć ich przeznaczenie i dowiedzieć się o metodach pracy ich twórców. Każde spotkanie będzie zawierało także ćwiczenia warsztatowe inspirowane poznanym wcześniej przedmiotem.

Prowadzenie: Monika Iwanowska, Monika Czernik-Czublun

Najbliższe zajęcia:

25.03.2017 // godz. 13.00  // ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

WSPÓŁCZESNE OBRAZY

Czy łatwiej jest namalować obraz, czy stworzyć go z czegoś „innego”? Na przykładzie poznanych na zajęciach obrazów Zenona Moskwy dowiemy się, że istnieją inne niż tradycyjne malarskie techniki tworzenia dzieł sztuki. Każdy z uczestników będzie miał okazję wypróbować je podczas warsztatów.

Program pozostałych spotkań:
29.04.2017 // godz. 13.00 // ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

OD PROJEKTU DO PRZEDSTAWIENIA

Czy elementy scenografii mogą być ruchome? Jak powstają? Kto zajmuje się ich wykonaniem? Jak wygląda droga od pomysłu do gotowego elementu scenograficznego? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas zajęć inspirowanych kolekcją Centrum Scenografii Polskiej. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać dwa niezwykłe statki służące jako elementy scenografii. Pierwszy z nich został odtworzony według projektów architekta Josepha Furttenbacha, a drugi powstał na potrzeby Teatru Ósmego Dnia. Spotkanie zakończy praca plastyczna.

Informacje praktyczne:
– Preferowany wiek uczestników: 6–12 lat.
– Zbiórka przed warsztatami przy kasach.
– Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
– Wstęp 7 zł od dziecka, opiekunowie uczestniczą w warsztatach bezpłatnie.
– Bilety można zakupić w kasie Muzeum Śląskiego lub online:
http://bilety.muzeumslaskie.pl .
– Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby promocji Muzeum Śląskiego.