Gry wyobraźni. Za parawanem teatru lalek.

Z cyklu: Spotkania z lalką.

Wystawa lalek, kukieł i rekwizytów z przedstawień zrealizowanych w ostatnich piętnastu latach w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach będzie znakomitą okazją do kontynuowania cyklu Spotkań z lalką i poznania kulis teatru lalkowego.

Fotosy, zapisy spektakli prezentowane na wystawie oraz w czasie specjalnie przygotowanych zajęć z dziećmi i młodzieżą, pomogą naszej wyobraźni w zrekonstruowaniu przestrzeni i sytuacji, w jakich występowali na scenie bohaterowie znanych z przedstawień teatralnych  bajek i  opowieści.

Wśród znakomitych realizacji Teatru Ateneum można będzie zobaczyć m.in. zachowane fragmenty scenografii  Jerzego Zitzmana do opowieści „O Medyku Feliksie”, Romana Kalarusa do „Kowala”, Evy Farkašovej do „Przypowieści o szczęściu” i wielu innych wybitnych scenografów, związanych z  katowickim teatrem o prawie siedemdziesięcioletniej już tradycji.

Wystawa, przygotowana przez zespół Centrum Scenografii Polskiej, w typowej dla nas konwencji artystycznej, odsłoni tajemnice kulis teatru lalek , a na specjalnie przygotowanych zajęciach dydaktycznych dzieci i młodzież będą mogły zapoznać się nie tylko z bardzo różnymi konwencjami teatru lalkowego, ale też podpatrzyć tajemnice fascynującego od wieków warsztatu teatru naszego dzieciństwa.

-----------------------------------

Ankieta

W jaki sposób najczęściej dowiadują się Państwo o wydarzeniach organizowanych w naszej instytucji?