Scenografia 6D. Sześć wymiarów scenografii

[27 sierpnia – 21 października]

Zobacz film z wystawy>>>

Sześć wymiarów scenografii to wystawa poświęcona całorocznej pracy studentów uczelni artystycznych kształcących scenografów. Sześć wymiarów scenografii to sześć miast, sześć artystycznych uczelni przygotowujących studentów do pracy w telewizji, teatrze i filmie jako scenografów, czyli osoby odpowiedzialne za plastyczną oprawę widowiska oraz filmu. W tym roku poszerzyliśmy wystawę o wszystkie uczelnie, konstruując swoistą nową scenograficzną mapę Polski z jej zróżnicowanym plastycznym krajobrazem, tradycją i obszarem poszukiwań. Dzięki takiemu ujęciu prace zgromadzone na wystawie stanowić będą również doskonały materiał porównawczy nie tylko dla widzów Centrum, ale również dla samych studentów.

Finisaż ekspozycji będzie jednym z kluczowych punktów Festiwalu Nowej Scenografii (18–21.10.2012). Właśnie wtedy poznamy laureatów Nagrody im. Jerzego Moskala Festiwalu Nowej Scenografii. Jury złożone m.in. z pedagogów poszczególnych akademii przyzna nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Śląskiego w czterech kategoriach: teatr, film/telewizja, nowe media (dotyczy prac dyplomowych i licencjackich), kategoria open (pozostałe prace).

Finisaż i wręczenie Nagrody im. Jerzego Moskala Festiwalu Nowej Scenografii – 20 października

Uczelnie biorące udział w wystawie:
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach,
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Katedra Scenografii,
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Katedra Scenografii,
Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Katedra Scenografii,
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Architektury Wnętrz,
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii.

-----------------------------------

Ankieta

W jaki sposób najczęściej dowiadują się Państwo o wydarzeniach organizowanych w naszej instytucji?