Werdykt jury programu rezydencji artystycznych "Performatywny Magazyn" 2022 r.

Po wnikliwej analizie projektów zakwalifikowanych do drugiego etapu programu rezydencji artystycznych w ramach cyklu Dialog w czasach pandemii, dyskusji i przeprowadzonym głosowaniu jury wyłoniło zwycięski projekt, którym jest propozycja autorstwa Magdaleny Sobolskiej Small talk Pandemic Cafe / Kawiarnia Niemożliwa.

Projekt pani Magdaleny Sobolskiej  Small talk Pandemic Cafe / Kawiarnia Niemożliwa w pełni wpisuje się w tematykę tegorocznego Performatywnego Magazynu – Dialog w czasach pandemii. Zamysł jest spójny, łączy w sobie elementy badawczo-socjologiczno-artystyczne, które dobrze odzwierciedlają relacje i emocje doświadczane przez ludzi podczas izolacji w czasie pandemii COVID-19.

Autorce zwycięskiego projektu serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w programie.

Zobacz pełny werdykt jury.

Performatywny Magazyn 2022 to część oferty kulturalnej towarzyszącej projektowi „Przebudowa i adaptacja zabytkowego budynku dawnej łaźni Gwarek na magazyn studyjny Muzeum Śląskiego w Katowicach” dofinansowanego z Programu „Kultura” Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej