1. miejsce dla Muzeum Śląskiego w rankingu „Muzea przyjazne dzieciom”

Muzeum Śląskie w Katowicach uplasowało się na 1. miejscu w rankingu „Muzea przyjazne dzieciom” opracowanym przez czasopismo „Wspólnota”.

Według oceny redakcji czasopisma Muzeum Śląskie posiada wiele udogodnień dla najmłodszych oraz uznawane jest za atrakcyjne w związku z bogatą ofertą i zapleczem dla dzieci. Na decyzję przyznania 1. miejsca katowickiej placówce kulturalnej wpływ miały m.in. takie czynniki, jak obecność w Muzeum Śląskim multimedialnych eksponatów czy ruchomych makiet i modeli dla dzieci. Wysoko oceniona została propozycja zajęć i warsztatów dla małych zwiedzających, zauważono ofertę dla przedszkoli i szkół realizowaną przez Muzeum, a także miejsca do zabawy i twórczości przygotowane z myślą o najmłodszych gościach. Najwięcej, bo 10 na 10 punktów przyznano za udogodnienia architektoniczne funkcjonujące w Muzeum Śląskim, np. podjazdy dla wózków, przewijaki, windy, szatnię z niskimi wieszakami i podesty dla dzieci.

Tuż za Muzeum Śląskim na podium znalazły się Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich i Muzeum Dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo