Z przyjemnością informujemy, iż 5 maja 2021 swoje funkcjonowanie wznowi wieża widokowa szybu Warszawa II. Zapraszamy rodziny i grupy znajomych do odwiedzin Muzeum Śląskiego i wspólnego podziwiania panoramy Katowic.

Wieża widokowa jest czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-20.00 (ostatni wjazd o 19.50). W każdy wtorek wstęp jest bezpłatny. Wszystkie informacje na temat cen biletów można odnaleźć w zakładce Bilety. Bilety uprawniają do jednorazowego wjazdu na wieżę.

Wjazd na wieżę odbywa się za pomocą windy osobowej, w której jednorazowo mogą przebywać 2 osoby. Dopuszcza się możliwość przebywania w windzie jednorazowo grupy 4 osób, pod warunkiem, że są to osoby zamieszkujące razem. Jednorazowo na wieży może przebywać maksymalnie 10 osób. W zależności od natężenia ruchu zwiedzających, czas przebywania na platformie widokowej regulują pracownicy Muzeum w zakresie od 5 do 15 minut.

Przypominamy, iż dostępność wieży jest stale uzależniona od warunków atmosferycznych. Informacje na temat aktualnej możliwości wjazdu na wieżę można zaczerpnąć w kasach (tel. 32 213 08 70) lub punkcie informacyjnym Muzeum Śląskiego (tel. 32 779 93 00).