5 maja ponowne otwarcie Muzeum Śląskiego

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Śląskie będzie ponownie otwarte dla zwiedzających od 5 maja 2021 roku.

W trosce o Państwa zdrowie zasady zwiedzania zostały przystosowane do nowych wymogów sanitarnych.

• Ze względów bezpieczeństwa został wprowadzony bezdotykowy pomiar temperatury osób zwiedzających.
  • Osoby zwiedzające są zobowiązane do noszenia maseczek oraz zachowania 2-metrowego dystansu między sobą.
  • Przy wejściu, wyjściu oraz w punktach kasowych znajdują się dozowniki ze środkami do dezynfekcji rąk.
  • Multimedia i ekrany dotykowe zostały wyłączone.
  • Bilety wstępu do Muzeum Śląskiego są dostępne w cenie biletów ulgowych. Zachęcamy do zakupu biletów online oraz płatności bezgotówkowych.
  • Do dyspozycji zwiedzających oddajemy parking naziemny liczący 120 miejsc. Parking podziemny będzie udostępniany osobom upoważnionym do parkowania na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami.

Czasowo nieczynne pozostają: przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka”, czytelnia Biblioteki Muzeum Śląskiego oraz strefa dla dzieci znajdująca się na poziomie -4.

Muzeum Śląskie jest otwarte dla zwiedzających w godzinach:

• wtorek – 10.00-20.00
  • środa – 12.00-18.00
  • czwartek – 12.00-18.00
  • piątek – 12.00-20.00
  • sobota – 10.00-20.00
  • niedziela – 10.00-20.00

Prosimy zapoznać się z regulaminem zwiedzania.