Antologia. Najpiekniejsze śląskie słowa bestsellerem!

• Data wydarzenia : 25.09.2010

Od 15 czerwca w sprzedaży !

Antologia. Najpiękniejsze śląskie słowa
Wspólne wydawnictwo Muzeum Śląskiego i Gazety Wyborczej w serii Gazety Wyborczej

Niniejsza publikacja jest bogato ilustrowaną antologią słów nadesłanych na organizowany przez Muzeum Śląskie i „Gazetę Wyborczą” konkurs Najpiękniejsze śląskie słowo. Tworzą ją ciekawe i zabawne, czasem wzruszające wyjaśnienia i wspomnienia związane z tymi słowami.

Wspólne wydawnictwo „Gazety Wyborczej” i Muzeum Śląskiego uzmysławia siłę słowa śląskiego, pokazuje, jak słowa uskrzydlają, jakie niosą ze sobą tony i półtony znaczeniowe, odsłania krajobrazy serdeczne i nader intymne, które kryją się za każdym ze słów zgłoszonych do konkursu.
Wierzymy, że i konkurs, i niniejsza antologia do trwania mowy śląskiej się przyczynią. Każde z pomieszczonych tutaj słów jest ważne, jest wspomnieniem, przypomnieniem osób, zdarzeń i miejsc na serdecznej mapie Górnego Śląska.

Opracowanie redakcyjne; konsultacja merytoryczna i komentarze Michał Smolorz

Cena: 19.90 zł

Format 17 x 22 cm, 152 strony, oprawa miękka, ilustracje kolorowe, słowniczek.

Projekt współfinansowany przez

ING BANK ŚLĄSKI