Apel Muzeum Śląskiego do komitetów wyborczych przed wyborami samorządowymi

W związku z rozpoczętą kampanią wyborczą przed wyborami samorządowymi apelujemy do wszystkich komitetów wyborczych o niewykorzystywanie wizerunku Muzeum Śląskiego do celów politycznych.

Muzeum Śląskie to instytucja zakorzeniona w historii regionu od prawie 90 lat, realizująca swoją misję, którą jest kreowanie przestrzeni do dialogu z przeszłością i dokonaniami współczesności w celu głębszego poznawania Śląska, Polski i Europy. Zadania realizowane przez Muzeum Śląskie nie podlegają cyklowi wyborczemu i nie wyczerpują się w bieżących inicjatywach politycznych. Zależy nam zatem, aby Muzeum Śląskie pozostało przestrzenią dialogu wolną od skojarzeń z polityczną rywalizacją i towarzyszącymi jej emocjami.

Pragniemy dodać, iż w marcu br. Muzeum Śląskie zgłosiło do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej w Alicante wnioski dotyczące rejestracji znaku towarowego przedstawiającego wizerunek Muzeum. Zgodnie z prawem do czasu rozpatrzenia wniosków wizerunek Muzeum Śląskiego podlega ochronie tymczasowej, co oznacza, iż każdorazowe jego użycie wymaga uzyskania stosownej zgody.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo