Apel Muzeum Śląskiego do komitetów wyborczych w związku z wyborami parlamentarnymi

W związku z kampanią wyborczą przed wyborami do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Muzeum Śląskie w Katowicach zwraca się z apelem do wszystkich komitetów wyborczych o niewykorzystywanie wizerunku Muzeum Śląskiego do celów politycznych.

Zaufanie, jakim odwiedzający darzą Muzeum Śląskie, jest możliwe dzięki jego niezależności, nienaruszonej także w sferze wizerunkowej. Niezależność ta była w poprzednich latach respektowana również w trakcie kampanii wyborczych. Zależy nam zatem, aby Muzeum Śląskie pozostało nadal przestrzenią dialogu wolną od jakichkolwiek politycznych skojarzeń. Pamiętajmy, że kultura i sztuka stają się zrozumiałe jedynie dzięki klimatowi wzajemnego szacunku, o który niniejszym prosimy.