Apel o niedopuszczenie do uruchomienia dużych inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Kultury

Do wszystkich, którym przestrzeń miasta nie jest obojętna, kierujemy apel o podjęcie wspólnych działań w obronie integralności krajobrazu w przestrzeni Strefy Kultury.

W bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Kultury i Muzeum Śląskiego planowane są inwestycje związane z budową osiedla mieszkaniowego o wysokości 12 i 18 kondygnacji. Głęboko zaniepokojeni tym faktem, zwracamy się do włodarzy miasta Katowice z apelem o niedopuszczenie do uruchomienia dużych inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Śląskiego i Strefy Kultury. Nie negując faktu, iż dalsze inwestycje w okolicach Strefy Kultury są potrzebne i nieuniknione, zwracamy uwagę, że powinny być one planowane i przeprowadzane w sposób zrównoważony oraz w duchu poszanowania krajobrazu, który w tym miejscu ma szczególne znaczenie.

>> Petycja

Prosimy o podpisy oraz pomoc w nagłośnieniu apelu.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo