Bilety na wydarzenia trakcyjne „Przedwczesne odejście”

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu trakcyjnym „Przedwczesne odejście”. Dostępne są bilety na pierwsze wydarzenia.

Punktem wyjścia wydarzenia jest sztuka George’a Taboriego „Przedwczesne odejście”, której akcja rozgrywa się w 2066 roku, w czasach, gdy na Ziemi dokonuje się eksterminacji osób po pięćdziesiątce. Obywatele są zmuszani do comiesięcznego meldowania się̨ przed komisją Policji Politycznej zwanej Pol-Polem. Wybranych wywożą Czarnym Autobusem nad tzw. Małą Niagarę, wodny grób. Karl i Santora podejmują próbę ucieczki przed swoim przeznaczeniem.

„Wydarzenie trakcyjne” oznacza tu przedsięwzięcie, którego cechą charakterystyczną jest przepływ i wzajemne przenikanie się różnych form artystycznych. Tak pojęta sztuka wykracza poza tradycyjnie rozumiany obszar teatru, sztuk wizualnych, koncertu muzycznego czy występu estradowego. Nie ma jednego punktu widzenia, nie ma punktu widzenia reżysera. Podstawą jest zespół trakcyjny.

Wystawa w Muzeum Śląskim w Katowicach będzie trwała od 23 listopada 2019 do 9 lutego 2020, jednak tylko 10 razy, gdy w jej przestrzeń wejdą aktorzy, stanie się wydarzeniem trakcyjnym.

Zespół: Agnieszka Roszkowska, Emilia Sadowska, Krzysztof Ogłoza, Zbigniew Libera

WYDARZENIA TRAKCYJNE:

Premiera: 23 listopada 2019 / godz. 20.00 / łaźnia (brak biletów)

Pozostałe terminy: 24 listopada 2019 / godz. 20.00 / łaźnia (bilety)

7 grudnia 2019 (bilety) / 8 grudnia 2019 (bilety) / 10 stycznia 2020 / 11 stycznia 2020 / 12 stycznia 2020 / 7 lutego 2020 / 8 lutego 2020 / 9 lutego 2020 / godz. 19.00 / łaźnia

Spotkanie z twórcami wydarzenia – „O sztuce trakcyjnej”: 24 listopada 2019 / godz. 17.00 / poziom -3, sala A / wstęp 1 zł / bilety do nabycia przed wydarzeniem

BILETY NA WYDARZENIA TRAKCYJNE:

30 zł / 20 zł (ulgowy) do nabycia w kasie bądź w systemie elektronicznym.

Dla posiadaczy biletów wstępu do Muzeum Śląskiego obowiązuje bilet ulgowy.

Bilety wstępu na wystawę poza wydarzeniami trakcyjnymi – zgodnie z cennikiem.

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim.