Oprowadzanie z przewodnikiem o nowej godzinie. Spędź miły weekend w Muzeum

Informujemy, że w związku z lepszym dopasowaniem programu do naszych gości, zmianie uległy godziny weekendowej oferty. Byzuch i Rajza odbędą się o innej godzinie. Dzięki temu zwiedzający będą mogli uczestniczyć w obydwu spacerach, a także wziąć udział w oprowadzaniach kuratorskich po galeriach stałych.

Rajza po Muzeum – zobacz wystawy stałe z Przewodnikiem!

Kim był Tadeusz Dobrowolski? Które kwiaty lubił najbardziej Stanisław Wyspiański? Czym zajmowali się członkowie grupy Gwarek 58? Który kierunek w sztuce kierował się snami? Kim był śląski „Steve Jobs”? I jak duże jest dzisiejsze Muzeum Śląskie? O tym wszystkim, i nie tylko, dowiecie się podczas Rajzy, czyli spaceru z przewodnikiem po wystawach stałych Muzeum Śląskiego. Rajza jest idealnym wstępem do samodzielnego zwiedzania przestrzeni wystawienniczych. Na Rajzę w języku polskim zapraszamy gości indywidualnych w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 11.00 oraz 16.00.

Zobacz ceny biletów TUTAJ
Kup bilet online [link]

Zwiedzanie Muzeum Śląskiego z przewodnikiem w grupach zorganizowanych wymaga wcześniejszej rezerwacji – mailowo: przewodnicy@muzeumslaskie.pl lub telefonicznie: tel. 32 2130 892, kom. 504 269 094. Usługa dostępna jest od środy do niedzieli.

Byzuch u Ferdynanda – zobacz Muzeum Śląskie z Przewodnikiem!

Kim był Ferdinand von Beym? Co zostało z dawnej KWK Katowice? Czym jest rewitalizacja? Ile lat ma wyciągowa maszyna parowa na Szybie Bartosz? Co kryje się w podziemiach Muzeum Śląskiego? I jak duże jest dzisiejsze Muzeum Śląskie? O tym wszystkim, i nie tylko, dowiecie się podczas Byzucha u Ferdynanda, czyli spaceru po Muzeum Śląskim z przewodnikiem. Na Byzuch u Ferdynanda w języku polskim zapraszamy gości indywidualnych w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12.30.

Zobacz ceny biletów TUTAJ
Kup bilet online [link]

W pierwsze soboty miesiąca odbywa się również oprowadzanie w polskim języku migowym.

Oprowadzania kuratorskie po wystawach stałych

Serdecznie zapraszamy na cykl oprowadzań po stałych ekspozycjach Muzeum Śląskiego. Co sobotę o godz. 14.00 w tajemnice jednej z sześciu wystaw wprowadzają nasi kuratorzy. Harmonogram oprowadzań dostępny jest na bieżąco w kalendarium wydarzeń.