Creative People Facing Global Challenges / panel dyskusyjny w Muzeum Śląskim

Zapraszamy na spotkanie z działaczami organizacji pozarządowych i artystami, zajmującymi się kwestiami ochrony środowiska i promującymi postawy ekologiczne.

Spotkanie towarzyszy szczytowi klimatycznemu odbywającemu się w tym czasie w Katowicach.

W piątek, 7 grudnia o godzinie 17:30 francuska organizacja Art of Change 21 pt. wraz z Muzeum Śląskim poprowadzi dyskusję panelową pt. „Kreatywni ludzie stojący przed globalnymi zmianami” z prestiżowymi międzynarodowymi artystami i architektami takimi jak: Lise Autogena, John Gerrard, Jérémy Gobé i polskim architektem Marcinem Szczeliną.  Moderatorem dyskusji, wchodzącej w skład oficjalnego programu niebieskich stref, będzie Alice Audouin, założycielka i dyrektorka Art of Change 21. Uczestnicy spotkania zastanowią się, w jaki sposób sztuka może wspierać postawy ekologiczne.

Art of Change 21 to pierwsze stowarzyszenie non-profit na rzecz zrównoważonego rozwoju i środowiska, które łączy sztukę, przedsiębiorczość społeczną i młodzież. Wykonuje projekty MASKBOOK i CAiRE GAME, których celem jest zmobilizowanie ogół społeczeństwa na rzecz środowiska.

Głównym partnerem Art of Change 21 jest Fundacja Schneider Electric.

Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na język polski.

Uczestnicy spotkania:

Alice Audouin – moderator spotkania

Marcin Szczelina

Lise Autogena

Jeremy Gobe

John Gerrard

7.12 / piątek / godz. 17.30-19.15

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 / audytorium

Creative people facing global challenges

Podane godziny są orientacyjnym czasem trwania całego spotkania

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim