Defilada wojskowa 15 sierpnia / zmiany w ruchu

W dniu 15 sierpnia 2019 (czwartek) o godz. 14.00 ulicami miasta przejdzie defilada wojskowa „Wierni Polsce”. W Katowicach odbywają się bowiem centralne obchody Święta Wojska Polskiego. W związku z tym trzeba liczyć się ze zmianami w ruchu drogowym, które dotyczą także terenu wokół Muzeum Śląskiego.

Od środy 14 sierpnia od godz. 19.00 do czwartku 15 sierpnia do godz. 20.00 dla ruchu zostanie zamknięta Strefa Kultury (w której odbędzie się piknik wojskowy), a także drogi dojazdowe do Muzeum Śląskiego (ulica Dobrowolskiego, Góreckiego, Dudy-Gracza, tunel pod rondem, Aleja Korfantego). Szczegółowy wykaz katowickich ulic, na których wystąpią wyłączenia dla ruchu kołowego, dostępny jest na stronie internetowej miasta. W tym czasie obowiązywać będzie także zakaz parkowania w wyznaczonych rejonach (z użytku wyłączony będzie m.in. parking w Strefie Kultury oraz parkingi na terenie Muzeum Śląskiego. Prosimy o zabranie samochodów już przed godziną 19.00 w dniu 14 sierpnia zarówno z parkingu naziemnego jak i podziemnego). W trakcie wydarzenia Muzeum Śląskie będzie otwarte – zachęcamy do pozostawienia pojazdów w innym miejscu i zwiedzania muzeum.

• Informujemy, że w czwartek 15.08 wieża widokowa w Muzeum Śląskim będzie zamknięta w godzinach 13.00-14.30.

Podczas defilady nie będą kursowały niektóre linie autobusowe i tramwajowe w centrum Katowic. Szczegółowe informacje o komunikacji publicznej na czas wydarzenia opublikowane zostały na stronie www.metropoliaztm.pl.

Defilada wojskowa 15 sierpnia / zmiany w ruchu