Dołącz do Wolontariuszy Muzeum Śląskiego

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się, jak wygląda organizacja wydarzeń oraz jak przebiega praca w poszczególnych działach Muzeum Śląskiego – zapraszamy do rekrutacji!

Wolontariat to również oddolne inicjatywy wolontariuszy! Z jednej z nich co roku wydawany jest magazyn wolontariuszy o nazwie art luft – serdecznie zapraszamy do współpracy przy kolejnym numerze w gronie Redakcji Wolontariatu.

Oto jak wygląda rekrutacja w kilku krokach:

1. Wypełnij formularz rekrutacyjny i odeślij go na adres: wolontariat@muzeumslaskie.pl
  2. Weź udział w spotkaniu informacyjnym dla kandydatów na Wolontariuszy.
  3. Podpisz z nami porozumienie wolontariackie.
  4. Aplikuj na wybrane przez siebie oferty Wolontariatu.

Zapraszamy na kolejne w tym roku spotkanie informacyjne dla kandydatów na Wolontariuszy.

Spotkanie odbędzie się w dn. 20.10.2021 r. o godz. 18.00 w sali B  (Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, budynek administracyjny, poziom -3) i potrwa ok. 1,5 godz.

Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie obecności wraz z załączonym formularzem rekrutacyjnym oraz zgodą rodzica/opiekuna prawnego w przypadku osób, które skończyły 16 r.ż. na adres: wolontariat@muzeumslaskie.pl  do dnia 17.10.2021 r.

Podczas spotkania informacyjnego dla kandydatów na Wolontariusza zostaną omówione wszelkie kwestie formalne, przedstawimy Wam aktualne oferty Wolontariatu w Muzeum Śląskim oraz przeprowadzimy dla Was szkolenie z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Na koniec czeka Was krótkie oprowadzanie po Muzeum Śląskim.

Po spotkaniu wszyscy zainteresowani będą mogli podpisać z nami porozumienie wolontariackie, dzięki czemu staną się pełnoprawnymi Wolontariuszami i będą mogli korzystać z przygotowanych przez nas ofert Wolontariatu w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Więcej informacji o wolontariacie