Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Śląskim

21 kwietnia 2018 zapraszamy na Dzień Wolnej Sztuki. Muzeum Śląskie w Katowicach bierze udział w szóstej edycji ogólnopolskiej akcji mającej na celu przyjrzenie się w ciągu godziny pięciu wybranym dziełom dokładnie i powoli, a następnie dyskusję o nich wśród zwiedzających.

Program Dnia Wolnej Sztuki w Muzeum Śląskim:

godz. 10.00

W ramach Dnia Wolnej Sztuki zapraszamy na spacer po wystawach stałych osoby Głuche i słabo słyszące. Odwiedzimy Galerię sztuki polskiej 1800-1945, Galerię sztuki polskiej po roku 1945, Galerię Śląskiej sztuki sakralnej i Laboratorium przestrzeni teatralnych. Zajrzymy też na wystawę Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów.  Będzie można się dowiedzieć wielu ciekawostek o oglądanych pracach i podyskutować o nich w języku migowym. Prowadzenie Michał Justycki.

Wstęp 1 zł, możliwość rezerwacji biletów przez przez system rezerwacji TUTAJ.

godz. 12.00

W ramach Dnia Wolnej Sztuki odwiedzimy Galerię sztuki polskiej 1800-1945, Galerię sztuki polskiej po roku 1945, Galerię Śląskiej sztuki sakralnej i Laboratorium przestrzeni teatralnych. Zajrzymy też na wystawę Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów. Hasło tego dnia to „Jedna wystawa – jedno dzieło – wiele opinii”. Łącznikiem pomiędzy omawianymi pracami będzie moda, jej przemiany i znaczenie w sztuce. Przed każdym z dzieł spędzimy 10-15 minut rozmawiając o nim i wymieniając opinie.

Wstęp 1 zł. Liczba miejsc ograniczona, możliwość rezerwacji biletów przez system rezerwacji TUTAJ.

Prace, o których będziemy rozmawiać:

1. Maria z Dzieciątkiem w otoczeniu świętych Dziewic Wspomożycielek
  2. Barbara Ptak, kostium do serialu „Królowa Bona”
  3. Śląska rodzina arystokratów w kostiumach z XVIII w., aranżacja multimedialna
  4. Ksawery Kaniewski, Portret pani Tabeckiej
  5. Edward Wittig, Portret panny Gordowskiej

Dodatkowo tym, którzy zechcą spędzić nieco więcej czasu na powolnym zwiedzaniu, proponujemy obejrzenie obrazu „Tęcza. Na bruku” autorstwa Zbyluta Grzywacza.

Prowadzenie: Beata Grochowska

21.04.2018 / sobota / godz. 12.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Dzień Wolnej Sztuki

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo