Zapraszamy do Muzeum Śląskiego na pełne przygód ferie zimowe. W dniach 14-25 lutego br. przygotowaliśmy zajęcia zarówno dla grup zorganizowanych, jak i rodziców z dziećmi.

Podczas ferii w naszym muzeum dzieci, młodzież i dorośli poznają m.in. warsztat grafika, odkryją świat inspirowany postacią bohatera powieści Alfreda Szklarskiego oraz wezmą udział w warsztatach rysunku i malarstwa.

GRUPY ZORGANIZOWANE ZAPRASZAMY NA:

• Wystawa Triennale Grafiki Polskiej, „Ferie ze sztuką dla dociekliwych”

środa – piątek, godz. 10.00

Zajęcia dla grup zorganizowanych, półkolonijnych, dla dzieci w wieku 6-14 lat

Podczas zajęć dowiecie się czym jest „grafika” oraz, że w muzeach i galeriach sztuki można podziwiać setki ciekawych odbitek graficznych tworzonych na papierze. Zwiedzicie również wystawę 11. Triennale Grafiki Polskiej, a także dowiecie się z jakich materiałów korzystają artyści, tworząc współczesną grafikę. Tradycyjnie, czeka też na Was również zadanie plastyczne.

Cena: 7 zł od osoby, obowiązują zapisy: warsztatymuzealne@muzeumslaskie.pl

Limit osób: 15

• „Na tropie Tomka”- Ferie poszukiwaczy przygód

wtorek – piątek, godz. 10.00-11.00, 12.30-13.30

Zajęcia dla grup zorganizowanych, półkolonijnych, dla dzieci w wieku 6-14 lat

Gdzie rośnie pieprz? Kto żyje w tipi? Czy sny mogą być prawdziwe? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w Muzeum Śląskim, a dokładniej w zabytkowym budynku stolarni, skąd trafimy do świata niezwykle poczytnych powieści autorstwa Alfreda Szklarskiego.

Spotkanie będzie polegało na krótkim wprowadzeniu, następnie uczestnicy dostaną zeszyty z zadaniami do wykonania podczas samodzielnego zwiedzania wystawy. W razie potrzeby w rozwiązywaniu zadań dzieciom pomaga osoba obecna podczas zwiedzania (asystent).

Prowadzenie: asystenci ekspozycji

Cena: 7 zł od osoby, obowiązują zapisy: warsztatymuzealne@muzeumslaskie.pl

Limit osób: 15

RODZINY Z DZIEĆMI ZAPRASZAMY NA:

• Spotkanie dla dzieci spędzających ferie w domu, wraz z opiekunami

16 lutego, godz. 11.00

Zajęcia dla dzieci i rodzin odwiedzających muzeum indywidualnie

Beton, plastik czy skóra? Na czym może jeszcze powstać odbitka graficzna? Wnikliwi obserwatorzy spróbują odgadnąć, a jeśli się Wam nie uda, prowadzący zdradzi jakich materiałów używają współcześni artyści do tworzenia prac graficznych. Wspólnie zwiedzimy wystawę 11. Triennale Grafiki Polskiej. Tradycyjnie na uczestników czeka również zadanie plastyczne.

Cena: 9 zł od uczestnika (opiekunowie wstęp wolny)

Bilety do nabycia w kasie muzeum lub w systemie online

Limit osób: 8 uczestników + opiekunowie

• „Młoda pracownia”

19 lutego, godz. 11.00-13.00

Zajęcia dla dzieci i rodzin odwiedzających muzeum indywidualnie

Cykl spotkań adresowany do dzieci starszych, które lubią rysować, malować, chcą doskonalić swoje umiejętności plastyczne. Uczestnicy będą korzystać z profesjonalnych materiałów plastycznych. Do dyspozycji będą: sztalugi, podobrazia, palety malarskie, farby akrylowe. Dzieci dowiedzą się jak pracują profesjonalni artyści, jak wygląda ich warsztat. Zajęcia będą spotkaniem z techniką rysunku i malarstwa.

Bilety do nabycia w kasie muzeum lub w systemie online (sobota)

Limit osób: 10 uczestników (10-16 lat)