- Czy pandemia zmieniła w jakiś sposób Twoje życie – w obszarze pracy, dnia codziennego, rodziny?
- Jak sobie radzisz z trudnościami życia, które spowodowała pandemia (izolacja, praca zdalna, opieka nad dziećmi, starszymi osobami, faktyczną chorobą powodowaną przez wirusa)?
- Jak pandemia wpłynęła na relacje międzyludzkie? Czy znasz przykłady na to, że zacieśniła więzi międzyludzkie, czy może uważasz, że zalecany dystans społeczny i izolacja tylko je rozluźniły?
- Czy pandemia wirusa spowodowała jakieś niezwykłe wydarzenie w Twoim otoczeniu, które zapadło Ci w pamięć? Czy doświadczyłeś go, byłeś jego świadkiem bądź słyszałeś o nim?
Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wirtualnym projekcie badawczym Działu Etnografii Muzeum Śląskiego w Katowicach, której celem jest stworzenie archiwum historii mówionej z czasów pandemii w naszym regionie.
Chcemy się dowiedzieć, jak się czujecie i jak sobie radzicie w tym trudnym okresie.
Do przygotowania Waszych opowieści możecie posłużyć się zasugerowanymi przez nas na wstępie pytaniami, odpowiadając na wszystkie bądź na jedno z nich w wybranej przez Was formie (np. wideoklip nagrany z telefonu, maks. 5 minut, nagrania audio bądź tekst).
Wszystkie materiały trafią do muzealnego archiwum. Efektem końcowym ma być film złożony z nadesłanych przez Was relacji, który udostępnimy na naszej stronie internetowej i w naszych mediach społecznościowych.
Na Wasze relacje czekamy do 31 marca 2021 r. Wysyłać je można mailem na adres archiwumpandemii@muzeumslaskie.pl bądź pocztą tradycyjną: Muzeum Śląskie w Katowicach, ul T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice.
Do materiałów prosimy dołączyć zgodę na ich wykorzystanie (wzór dostępny tutaj).