Instalacja Filipa Dujardina na terenie Muzeum Śląskiego

Na Placu Fajrant, na północnym terenie Muzeum Śląskiego (tuż za budynkiem łaźni) oglądać można instalację Filipa Dujardina. Dzieło jest częścią wystawy „overview / przegląd”, którą oglądać można w Galerii BWA w Katowicach.

Prezentowane na terenie Muzeum Śląskiego dzieło Filipa Dujardin nie ma tytułu. Zamieszczona na banerze o wymiarach 5 x 4 metry fotografia powstała w roku 2007. Należy do jednych z wcześniejszych kompozycji architektonicznych autora. Prezentowana jest obok ponad dwudziestu innych dzieł również na wystawie „overview/przegląd” w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Zdaniem kuratora wystawy Włodzimierza „Wodka” Majewskiego przedstawiony na fotografii budynek szczególnie dobrze komponuje się z architektura powojennego modernizmu Katowic i zabudowań katowickiej Strefy Kultury. Budynek Filipa Dujardina powstał w wyobraźni i tylko dzięki mechanizmom renderującym programu komputerowego sprawia wrażenie realizacji budowlanej. Nie jest wyjątkiem. Jak mówi sam autor przedstawiana przez niego architektura nie jest prawdziwa ale  „prawdopodobna”.

Fotografię w Muzeum Śląskim można będzie oglądać do 15 kwietnia 2018. Dzień ten jest również ostatnim dniem wystawy Filipa Dujardin w Galerii Sztuki Współczesnej BWA.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo