Kantor tam był! Rozmowa z Frankiem Laerą, dyrektorem artystycznym Change Performing Artes w Mediolanie

Spotkanie poświęcone najbardziej światowemu z polskich artystów i najbardziej polskiemu ze światowych, którego sztuka zachwyciła widzów na całym świecie również we Włoszech, a szczególnie w Rzymie, Florencji i Mediolanie.

Międzynarodowa publiczność i mecenasi doceniali dzieła Tadeusza Kantora. Artysta był zapraszany do udziału w międzynarodowych wystawach, wraz z zespołem teatru Cricot 2 uczestniczył w festiwalach, odbywał stypendia i prowadził wykłady. Spektakl Umarła klasa zapoczątkował w 1975 roku międzynarodową karierę teatralną tego artysty. Współpraca Tadeusza Kantora z Franco Laerą rozpoczęła się już w 1976 roku. Najpierw za sprawą Centrum Poszukiwań Teatralnych CRT Artificio w Mediolanie, a potem Change Performing Arts, instytucji związanej ze współczesną sztuką wizualną, którą kierował Franco Laera. Owocem tej kooperacji były ostatnie spektakle Kantora z lat 80.

Rozmowa z dr Franco Laerą producentem dzieł Tadeusza Kantora we Włoszech prowadzona przez dr Lecha Stangreta historyka sztuki, kuratora galerii Foksal, który był aktorem w teatrze Cricot 2, przywoła tę ważną część historii sztuki.

05.10 / sobota / godz. 18:00

Muzeum Śląskie, Katowice, ul. T. Dobrowolskiego 1 / p. -4, sala I