Tego lata dzięki seansom plenerowym w Kinie Kuźnia będziemy mogli zapoznać się z różnymi obliczami męskości.

Zobaczymy starania pedagogiczne, nad grupą niesfornych chłopców, jak i proces resocjalizacji już dorosłych mężczyzn. A przyglądając się części bohaterom, będziemy mogli podejrzeć proces szukania własnej tożsamości.

Na seanse wstęp wolny!

Repertuar Kina Kuźnia:

Kino Kuźnia w Muzeum Śląskim

14 lipca Samotny mężczyzna (reż. Tom Ford, 2009 r.), godz. 21:30.

Piękny obraz żałoby angielskiego wykładowcy po swoim wieloletnim partnerze. Akcja filmu rozgrywa się w latach 60. w słonecznej Kalifornii, w czasie kryzysu kubańskiego. Niezwykły obraz jednego dnia, który może zmienić całe życie. W roli głównej nominowany do Oskara Colin Firth.

28 lipca Jabłka Adama (reż. Anders Thomas Jensen, 2005 r.), godz. 21:30.

Dróg do zbawienia jest wiele… którą wybierze Adam? Adam to neonazista, który trafia na resocjalizację do wiejskiej parafii, prowadzonej przez pastora Ivana (w tej roli niezwykły Mads Mikkelsen). Oprócz niego przebywają tam Arab terrorysta i były tenisista alkoholik. Co wyniknie z tak intrygującej mieszanki?

11 sierpnia W imię… (reż. Małgorzata Szumowska, 2013 r.), godz. 21:30.

Gdzieś na końcu świata rozgrywa się walka o siebie. Ksiądz Adam (w tej roli Andrzej Chyra) zaprzyjaźnia się z miejscowym chłopakiem z kłopotami. Jednak ta relacja stanie się pretekstem dla księdza Adama aby odpowiedzieć sobie na pytanie przed którym uciekł w stan duchowny.

25 sierpnia Pan od muzyki (reż Christophe Barratier, 2004 r.), godz. 21.30.

Nominacja do Oskara w 2004 roku za najlepszy film nieanglojęzyczny. Do ośrodka dla trudnej młodzieży po wojnie trafia nauczyciel muzyki. Początkowo nie wie jak dotrzeć do swoich wychowanków lecz z czasem udaje mu się nawiązać z nimi kontakt dzięki muzyce. Chłopcy powoli zaczynają traktować lekcję muzyki jako odskocznię od surowego traktowania oraz nabierają nadzieję na lepsze jutro.

Uwaga! Seanse wyświetlane będą w okolicy kuźni, a w razie złych warunków atmosferycznych zostaną przeniesione do budynku stolarni.

Nocne oglądanie Katowic z wieży widokowej

W dniach wyświetlania filmów w Kinie Kuźnia zapraszamy także na nocne oglądanie Katowic z wieży widokowej, która zostanie udostępniona dla zwiedzających do późnych godzin wieczornych. Kasa w holu czynna będzie do godz. 23:00.

wstęp: 5 zł bilet normalny, 3 zł ulgowy, 12 zł rodzinny (bilety do kupienia bezpośrednio w dniu korzystania z wieży od godz. 20:00)

Przypominamy, że działanie wieży uzależnione jest od warunków pogodowych. W razie niesprzyjającej aury może ona zostać zamknięta. Regulamin korzystania z wieży widokowej TUTAJ

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Kino Kuźnia w Muzeum Śląskim 1

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo