Kolekcjonuj przeżycia. Muzeum przy kawie

„Kolekcjonuj przeżycia” to zaproszenie skierowane do wszystkich sympatyków Muzeum i wrażliwych na sztukę odbiorców niezależnie od wieku, płci, wykształcenia oraz poglądów.

Aby z niej skorzystać, wystarczą dostęp do internetu i chęć poświęcenia nam chwili czasu.

Tęsknimy za Wami, naszymi Gośćmi, toteż – złaknieni kontaktu – chcemy wprowadzić Was do naszego muzealnego świata dostępnymi w obecnym czasie ścieżkami. Proponujemy Wam szereg działań online, takich jak filmy krótkometrażowe, spotkania, warsztaty, webinaria, podcasty, wywiady. Chcemy pokazać nasze bogate zbiory (artystyczne, etnograficzne, historyczne, archeologiczne) i przybliżyć pracę muzealników.

W zamian liczymy na podzielenie się swoimi wrażeniami, emocjami, interpretacjami, które pojawią się jako odpowiedź na zaproponowane i przedyskutowane treści. Pod adresem kolekcjonujprzezycia@muzeumslaskie.pl czekamy na Wasze osobiste historie opowiedziane w dowolnej formie.

Wraz z Wami, naszymi Przyjaciółmi, stworzymy wspólnie wyjątkową, nieinwentarzową kolekcję przeżyć, której część – najbardziej interesującą upowszechnimy.

Śledźcie naszą stronę oraz social media. Co tydzień będziemy aktualizować nasz program i proponować nowe treści.

Muzeum przy kawie // spotkanie o sztuce z Magdaleną Niziołek - 1 lutego, godz. 17.00 4Muzeum przy kawie, to pierwszy cykl w ramach projektu Kolekcjonuj przeżycia

Trzy razy w miesiącu będziemy się z Wami spotykać przy kubku parującej aromatycznej kawy za pomocą aplikacji Zoom. Będziemy rozmawiać o sztuce, o tym, co Was porusza lub najbardziej interesuje. Wspólnie z Wami nasi prowadzący będą wybierać temat spotkania, by – mamy nadzieję – pobudzić Was, Drodzy Uczestnicy, do rozmowy i dyskusji, do zadawania pytań i wspólnego poszukiwania odpowiedzi. Pierwsze spotkanie już 18 stycznia o godzinie 17.00.

→ Zobacz pełny program spotkań