Konferencja „Opowiedzieć pogranicza. Koncepcje i narracje muzealne”

Muzeum Śląskie zaprasza do udziału w konferencji „Opowiedzieć pogranicza. Koncepcje i narracje muzealne”. Konferencja odbędzie się w dniach 16-18 października 2019 r. Konferencja nie tylko dla pracowników naukowych.

90-lecie Muzeum Śląskiego w Katowicach to wyśmienita okazja do dyskusji o współczesnym muzealnictwie w rejonach pogranicza, którą zawrzeć chcemy w tematyce konferencji „Opowiedzieć pogranicza. Koncepcje i narracje muzealne”. Pogranicze rozumiane jest przy tym bardzo szeroko, nie tylko w kontekście geograficznym, historycznym i politycznym, lecz także kulturowym i społecznym, a nawet jako pogranicze sztuk.

Uwaga – na konferencję zaproszone są wszystkie zainteresowane tematyką osoby – organizatorzy nie zawężają uczestnictwa do środowiska naukowego i muzealnego.

Zachęcamy do udziału w konferencji, która odbędzie się w Muzeum Śląskim w dniach 16-18 października 2019 roku i do podzielenia się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i wiedzą w tej kwestii. Prosimy o przesłanie abstraktu wystąpienia, o objętości 1500-1800 znaków (ze spacjami), w języku angielskim lub polskim do dnia 15 sierpnia 2019 r.

Kontakt:

Więcej o konferencji TUTAJ.go