Konferencja „Opowiedzieć pogranicza. Koncepcje i narracje muzealne”

Muzeum Śląskie zaprasza do udziału w konferencji „Opowiedzieć pogranicza. Koncepcje i narracje muzealne”. Konferencja odbędzie się w dniach 16-18 października 2019 r. w sali audytoryjnej.

90-lecie Muzeum Śląskiego w Katowicach to wyśmienita okazja do dyskusji o współczesnym muzealnictwie w rejonach pogranicza, którą zawrzeć chcemy w tematyce konferencji „Opowiedzieć pogranicza. Koncepcje i narracje muzealne”. Pogranicze rozumiane jest przy tym bardzo szeroko, nie tylko w kontekście geograficznym, historycznym i politycznym, lecz także kulturowym i społecznym, a nawet jako pogranicze sztuk.

Osoby chętne do uczestniczenia w konferencji w roli słuchaczy prosimy o przesłanie kwestionariusza zgłoszeniowego (pobierz TUTAJ) do dnia 9 października 2019 na jeden z adresów mailowych:

PROGRAM KONFERENCJI do pobrania TUTAJ.

Klauzula RODO znajduje się TUTAJ.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim.