Konferencja prasowa dotycząca zakupionych rysunków i projektów Tadeusza Kantora

Zapraszamy na konferencję prasową, podczas której zostaną zaprezentowane zakupione właśnie przez Muzeum Śląskie rysunki i projekty scenograficzne Tadeusza Kantora.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 12.09.2019 r., o godz. 11.00 na poziomie -4 w głównym budynku Muzeum Śląskiego przy ul. Dobrowolskiego 1 w Katowicach.

Zakupione rysunki i projekty scenograficzne powiększyły kolekcję prac Tadeusza Kantora, zgromadzoną przez Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego. Zaprezentowane zostaną na wystawie „Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości” w Muzeum Śląskim.

Prosimy o potwierdzenie przybycia na konferencję prasową na adres: p.dos@muzeumslaskie.pl

Zachęcamy do skorzystania z parkingu podziemnego.

Pozyskanie rysunków i projektów zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Regionalne kolekcje sztuki współczesnej.