Konkurs o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2018

Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego w Katowicach zaprasza debiutujących artystów do udziału w Konkursie o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2018. Konkurs jest kierowany do szerokiego grona absolwentów uczelni artystycznych, którzy w swoich debiutanckich działaniach wykorzystują warsztat scenograficzny. Towarzyszyć będzie mu wystawa „Wymiary scenografii” eksponująca prace nominowane do nagrody głównej.

Celem konkursu i wystawy jest promocja potencjału młodych artystów wykorzystujących w swoich działaniach warsztat scenograficzny. Eksponowane prace dyplomowe studentów uczelni artystycznych zainicjują dyskusję nie tylko wśród widzów, ale również pedagogów i ich uczniów. Spotkanie ma stworzyć możliwość prezentacji debiutów przed gronem mistrzów kształtujących współczesny repertuar teatru. Konkurs będzie okazją do refleksji na temat kierunków rozwoju współczesnej scenografii będącej konsekwencją idei poprzedników, których dzieła znajdują się w kolekcji Centrum Scenografii Polskiej.

Zgłoszenia do konkursu będzie można nadsyłać w dniach 1.06–31.08.2018 r. Nominacje do nagrody ogłoszone zostaną 4 października, a uroczysta gala połączona ze spotkaniem z twórcami oraz ogłoszeniem werdyktu jury odbędzie się 18 października. Przez kolejne dziesięć dni nominowane prace oglądać będzie można w budynku Centrum Scenografii Polskiej przy ul. Dobrowolskiego 1.

Zmiana w Regulaminie Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2018

W § 1 pkt. 4 Regulaminu Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2018 wprowadzonego zarządzeniem z dnia 29.01.2018 dokonano zmiany. Otrzymuje następujące brzmienie:

W ramach Konkursu zgłoszenia przyjmowane są w następujących obszarach działalności: Dyplom magisterski – scenografia teatralna;  Dyplom magisterski – scenografia filmowa; Dyplom magisterski – kostium; Dyplom magisterski – widowisko; Dyplom licencjacki – scenografia teatralna; Dyplom licencjacki – scenografia filmowa; Dyplom licencjacki  – kostium; Dyplom licencjacki – widowisko; Realizacja scenografii teatralnej, Realizacja scenografii filmowej, Kostium, Widowisko.

Materiały do pobrania:

> formularz zgłoszeniowy: TUTAJ

> regulamin konkursu: TUTAJ

Fot. Kobiety Witkacego, Klaudia Klimka, Akademia Sztuk Pięknych w  Warszawie, 2017.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo