Lato w Muzeum Śląskim to dobra okazja do rozwijania twórczych aktywności bez względu na wiek. Zapraszamy na wakacyjne wydarzenia skierowane zarówno do najmłodszych widzów, jak i młodzieży oraz osób dorosłych.

Fundacja Wielki Człowiek – warsztaty See the Sound

• 24–26.07.
  • 21–23.08.
  • 28–30.08.

Obowiązują zapisy: warsztaty@wielkiczlowiek.pl lub telefonicznie 691 156 476

See the Sound to weekendowe warsztaty animacji poklatkowej i kreacji dźwięku prowadzone przez Wojtka Kukuczkę i Jacka Czarkowskiego. Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest posiadanie aparatu cyfrowego oraz statywu. Program jest każdorazowo dostosowywany do wymagań określonej grupy warsztatowiczów. Podsumowaniem 3-dniowego cyklu weekendowego jest pokaz finałowy, na którym prezentowane są realizacje kursantów wykonane podczas warsztatów.

Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane do osób powyżej 14. roku życia. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Letnie plenery malarskie

• sobota // 25.07. godz. 11.00 → KUP BILET
  • sobota // 22.08. godz. 11.00 (bilety dostępne od 07.08.2020)

Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie przygody z malarstwem! W otoczeniu nowoczesnej architektury oraz postindustrialnych budynków pokopalnianych powstaną obrazy, w malowaniu których pomoże edukatorka. Dla każdego z uczestników zostanie przygotowany zestaw malarski – farby akrylowe, paleta malarska, pędzle oraz sztaluga. Obrazy wykonane na profesjonalnym podobraziu będą piękną pamiątką z wizyty w muzeum. W razie niepogody spotkanie odbędzie się w budynku dawnej stolarni.

Do udziału w zajęciach zapraszamy uczestników w wieku od 6 do 16 lat.

Tajemnice pszczelego ula

Terminy:

Zapraszamy rodziny i opiekunów z dziećmi na warsztaty w pasiece. W ramach tych zajęć będzie można zajrzeć do ula i poznać proces powstawania miodu. Uczestnicy zobaczą, jak wygląda pszczela królowa i dowiedzą się, dlaczego tak ważne jest zapylanie roślin. Zapewniamy stroje pszczelarskie, przeszkolenie oraz materiały edukacyjne.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.