Łaźnia Gwarek inspiracją dramatu, czyli konkurs na jednoaktówkę teatralną!

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zainspirowania się historią dawnej łaźni Gwarek i napisania jednoaktówki! Celem konkursu jest zgłębienie wiedzy na temat dziedzictwa industrialnego oraz rozwijanie umiejętności pisarskich.

Warunkami udziału w konkursie jest:

• wiek pełnoletni,
  • napisanie oryginalnej, niepublikowanej wcześniej sztuki dramaturgicznej w języku polskim, a konkretnie jednego aktu. Utwór ten musi być inspirowany historią lub samą przestrzenią budynku łaźni Gwarek, jednego z elementów terenu Muzeum Śląskiego.

Zgłoszenie należy przesłać na adres: Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice, z dopiskiem: KONKURS JEDNOAKTÓWKA bądź na adres e-mail: konkursy@muzeumslaskie.pl z dopiskiem w temacie wiadomości: KONKURS JEDNOAKTÓWKA.

Werdykt Jury zostanie opublikowany na stronie internetowej Muzeum Śląskiego w terminie do 8 października. Autor zwycięskiej jednoaktówki otrzyma 5 000 złotych!

Na zgłoszenia czekamy do 17 września 2021 roku!

Do pobrania:

Projekt dofinansowany z Programu „Kultura” Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 w ramach zadania pod nazwą „Przebudowa i adaptacja zabytkowego budynku dawnej łaźni Gwarek na magazyn studyjny Muzeum Śląskiego w Katowicach”.

Rewitalizacja dawnej łaźni Gwarek 1 Rewitalizacja dawnej łaźni Gwarek Rewitalizacja dawnej łaźni Gwarek 24

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej