Letnie warsztaty pszczelarskie dla rodzin z dziećmi

Serdecznie zapraszamy na letnie warsztaty w pasiece pn. „Tajemnice pszczelego ula” dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat.

W trakcie zajęć będzie można zajrzeć do ula i poznać jak powstaje miód, jak wygląda pszczela królowa i dlaczego tak ważne jest zapylanie roślin. Zapewnione są stroje pszczelarskie, przeszkolenie i materiały edukacyjne. Podczas warsztatów skosztujemy też miodu.

Terminy:

• 19.06 / sobota / godz. 11.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego / spotkanie przy kasie w holu centralnym

Wstęp 16 zł / KUP BILET

• 24.06 / czwartek / godz. 18.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego / spotkanie przy kasie w holu centralnym

Wstęp 16 zł / KUP BILET

• Informacje dla opiekunów i organizatorów
    • Warsztaty odbywają się przy ulach, w pasiece położonej na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1.
    • Zajęcia odbywają się przy otwartych ulach, a dzieci uczestniczą w typowych pracach pszczelarskich z udziałem żywych owadów (tj. pszczoły). Organizator zapewnia stroje ochronne oraz przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa.
    • W związku ze specyfiką warsztatów, które polegają na pracach pszczelarskich uprasza się opiekunów o pouczenie dzieci o właściwym i odpowiedzialnym zachowaniu w trakcie warsztatów. W szczególności niedopuszczalne jest sprzeczanie się z rówieśnikami, wyrywanie narzędzi, samowolne wkładać rąk do uli oraz dręczenie i zabijanie owadów. Zajęcia opierają się na pracy z żywymi stworzeniami, stąd prosimy o uczulenie dzieci aby zachowywały się w sposób spokojny, niegwałtowny i delikatny.

Sprawy organizacyjne:

• bilety: 16 zł/osoba; opiekunowie również są zobowiązani do zakupu biletu
    • jedna grupa warsztatowa może liczyć maksymalnie 15 osób (łącznie z opiekunami);
    • warsztaty trwają ok. 1 godziny zegarowej;
    • prosimy o przyniesienie własnych bluz z długim rękawem i długich spodni;
    • przed warsztatami prosimy o wypełnienie oświadczeń dostępnych na dole strony. Należy je pobrać ze strony muzeum, wypełnić i oddać w kasie w Holu Centralnym na 10 minut przed warsztatami;
    • uczestnicy bez wypełnionych oświadczeń, a w wypadku osób niepełnoletnich oświadczeń i zgód opiekunów nie będą mogli uczestniczyć w warsztatach;

UWAGA! Osoby bez wypełnionych oświadczeń o uczuleniu (w wypadku osób niepełnoletnich oświadczeń i zgód rodziców) nie będą mogły uczestniczyć w warsztatach.

Dokumenty do pobrania: