#Naszemuzeum zaskoczy Cię różnorodnością atrakcji i możliwości! Czekają tu na Ciebie interesujące wystawy, fascynująca przestrzeń dawnej kopalni „Katowice”, ale też bogata oferta warsztatów i spotkań dla dużych i małych. A w listopadzie 2018 roku, od piątku do niedzieli przygotowaliśmy  zniżkę 50% na bilety wstępu! Zabierz najbliższych i odwiedź Muzeum Śląskie. Zapraszamy!

„Listopadowe weekendy za pół ceny” w Muzeum Śląskim

• Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 10.00–20.00.
  • Bilety można zakupić online oraz w kasach.
  • Dostępne są bezpłatne (do 4 godzin) miejsca parkingowe na parkingu podziemnym i naziemnym Muzeum Śląskiego (wjazd od ul. Dobrowolskiego).
    Więcej informacji o parkingach. Sprawdź jak dojechać.
  • Na terenie Muzeum znajdują się trzy restauracje.
  • Wydawnictwa, gadżety i pamiątki muzealne można kupić w naszym e-sklepie.

WYSTAWY CZASOWE

• Triennale Grafiki Polskiej
    Raz na trzy lata zdarza się okazja, by zobaczyć, jak ewoluuje polska grafika i zapoznać się z najnowszymi trendami w tej dziedzinie sztuki. Na pokonkursowej wystawie prezentujemy 97 z 633 nadesłanych prac!

>> Zobacz więcej wystaw czasowych

WYSTAWY STAŁE

• Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów
    Opowieść o Górnym Śląsku od czasów najdawniejszych do przełomu ustrojowego 1989 roku.
  • Na tropie Tomka
    Pora wyruszyć w podróż przez pięć kontynentów, śladami Tomka Wilmowskiego i pięciu różnych kultur! Do wspólnej zabawy w przestrzeni edukacyjnej zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami.

> Zobacz więcej wystaw stałych

Muzeum Śląskie dla dzieci 13Sprawdź specjalny program wydarzeń!

• Rajza po Muzeum >>więcej
  • Byzuch u Ferdynanda >>więcej
  • Oprowadzania kuratorskie po wystawach stałych >>więcej
  • Pszczoły inspirują – jesienno-zimowe warsztaty dla młodzieży i dorosłych >>więcej
  • Zaczarowane przygody na pięciu kontynentach – zajęcia dla rodzin z dziećmi >>więcej
  • Którędy do sztuki – warsztaty dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu >> więcej
  • Młoda pracownia – warsztaty dla dzieci starszych >>więcej
  • Podziel się z nami niezwykłymi historiami o przedmiotach, które są w Twojej rodzinie – czekamy w Muzeum 10 i 11 listopada >>więcej

Nie lubisz planować?

Zaplanowaliśmy wizytę dla Ciebie. Zobacz nasze ścieżki zwiedzania.

Siedziba Muzeum w Strefie Kultury jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością motoryczną i sensoryczną oraz osób ze spektrum autyzmu.  >> więcej

Rabat nie łączy się z innymi promocjami. Oferta -50% dotyczy wystaw stałych oraz Rajzy po Muzeum i Byzucha u Ferdynanda.

Listopadowe weekendy za pół ceny 3

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo