Czy zwiedzanie galerii sztuki może być wyprawą połączoną z logicznymi zagadkami? Wszystkich miłośników łamigłówek zapraszamy do wzięcia udziału w Małej Muzealnej Akademii Sztuki.

Mała Muzealna Akademia Sztuki to nowy projekt Muzeum Śląskiego na niekonwencjonalne zwiedzanie. Jest to zabawa dla ambitnych połączona z cyklicznymi spotkaniami. Raz w miesiącu będą oczekiwać w kasie biletowej materiały do samodzielnego uzupełnienia, w postaci kart pracy. Informacje potrzebne do uzupełnienia, będzie można odnaleźć  na naszych ekspozycjach. Po trzech miesiącach odbędzie się mini wykład obejmujący tematy z zakresu historii sztuki i biografii poszczególnych artystów.

Mała Muzealna Akademia Sztuki i spotkania w jej ramach są dobrą okazją do zapoznania się z podstawami interpretacji dzieła sztuki i spojrzenia na nie szerzej, z innej perspektywy.

Zabawa dedykowana młodzieży, dorosłym i seniorom. Pierwsze karty pracy już dostępne w naszych kasach!