Muzeum przy kawie // Spotkanie o sztuce z Magdaleną Niziołek 29.03 godz. 17:00

Zbliża się kolejny termin spotkania online w ramach projektu „Kolekcjonuj przeżycia”, na których poprzez aplikację Teams/Zoom trzy razy w miesiącu, o godzinie 17, przy kubku pysznej domowej kawy Uczestnicy mają okazję porozmawiać z kuratorami na temat wspólnie wybranych zagadnień ze sztuki.

• 29.03. / poniedziałek / godz. 17:00
    Platforma Zoom
    Wstęp bezpłatny

Na szóstym spotkaniu z cyklu „Muzeum przy kawie” będziemy kontynuować dyskusję o niezwykle intrygujących zagadnieniach, jakimi są aukcje oraz kradzieże dzieł sztuki. Bajońskie sumy i zaskakujące obiekty, czyli o emocjach sięgających zenitu w domach aukcyjnych. Jakie jest najdroższe dzieło świata zakupione na aukcji? Zastanowimy się, jak można obrabować pilnie strzeżone muzea, galerie czy prywatne posiadłości, odwołując się m.in. do postaci Stéphane’a Breitwiesera. Kradzież nieoczywista, czyli jak starożytne artefakty znalazły się w europejskich muzeach? Oczywiście podczas spotkania spróbujemy odpowiedzieć sobie na niniejsze pytania. Serdecznie zapraszam!

Zgłoszenia prosimy przesłać na adres: kolekcjonujprzezycia@muzeumslaskie.pl z dopiskiem „Sztuka” do niedzieli, 28.03.2021, do godziny 13.00.

Na podany adres mailowy zostanie przesłany link do spotkania.