Muzeum przy kawie // Zaczynając od Ociepki – 17.02. godz. 17.00

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Muzeum przy kawie, które poprowadzi Sonia Wilk. W jego trakcie rozmawiać będziemy o Teofilu Ociepce.
Kim jest twórca naiwny i czy sztuka może być naiwna? Czy naiwny znaczy to samo co amator? Kim są artyści gołębiego serca, prymitywiści i malarze niedzielni? Rozmawiając o Ociepce, postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania, a także przyjrzeć się pojęciu naiwności w sztuce i filozofii. Przypomnimy historię i twórców, od których rozpoczęło się zainteresowanie zjawiskiem plastyki „niewyedukowanej”. I tak zaczynając od Ociepki, powędrujemy do Francji, dawnej Jugosławii, Czech i Gruzji.

Na zgłoszenia czekamy pod adresem: kolekcjonujprzezycia@muzeumslaskie.pl z dopiskiem „Ociepka” do wtorku, 16.02.2021, do godziny 13.00. Na podany adres mailowy zostanie przesłany link do spotkania.
Kolejne spotkania z cyklu Muzeum przy kawie – Zaczynając od Ociepki odbędą się będzie w dniach:
  • 17.03.2021
  • 21.04.2021