Muzeum od serca // Barbara Ziółkowska

Muzeum od serca to seria filmów zawierających dziesięć krótkich pytań skierowanych do zaproszonych gości, pracowników muzeum, artystów, i odpowiedzi na nie. To forma zabawy ukazująca pasje i zainteresowania naszych gości – profesjonalne i hobbystyczne.

Tym razem gościem była Barbara Ziółkowska, asystent ekspozycji. „Ukończyłam studia I stopnia na kierunku animacja społeczno-kulturalna na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Wieloletni staż w ZHP rozbudził u mnie chęć niesienia pomocy każdemu bez wyjątku oraz zamiłowanie do kontaktu z drugim człowiekiem, szczególnie z tym najmłodszym. Moje pasje i zainteresowania skupiają się wokół sfery kulturalnej, czyli muzyki, dobrego filmu czy poznawania nowych miejsc dotąd mi nieznanych. Od dwóch lat jestem pracownikiem Muzeum Śląskiego w Katowicach.”