Muzeum od serca // dr Michał Burdziński

Muzeum od serca to seria filmów zawierających dziesięć krótkich pytań skierowanych do zaproszonych gości, pracowników muzeum, artystów, i odpowiedzi na nie. To forma zabawy ukazująca pasje i zainteresowania naszych gości – profesjonalne i hobbystyczne.

W kolejnym odcinku cyklu gościliśmy dr Michała Burdzińskiego, kierownika Działu Sztuki Muzeum Śląskiego w Katowicach.
Z Muzeum Śląskim związany jest od 2019 roku. Komparatysta w zakresie historii literatury i sztuki XIX i XX wieku w Europie Środkowej na tle przemian globalnych. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Uniwersytetu Warszawskiego, student Uniwersytetu Masaryka w Brnie, stypendysta Narodowego Centrum Nauki i Fundacji im. Stanisława Lama przy Towarzystwie Historyczno-Literackim w Paryżu, odbył wyjazdy badawcze i muzeologiczne m.in. do Bratysławy, Budapesztu, Koszyc, Lwowa i Ostrawy. Współpracownik Muzeum Narodowego i Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie (2007-2010), pracownik merytoryczny Muzeum Mazowieckiego w Płocku (2016-2019). Kurator wystaw stałych i czasowych, wykładowca, autor artykułów problemowych i polsko-słowackiej edycji felietonów Alexandra Križki W Paryżu 1925-1926 (2016), współredaktor albumu Secesja. Zbiory i ekspozycje Muzeum Mazowieckiego w Płocku (2017).

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn