Muzeum od serca // Magdalena Kędzierska

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Muzeum od serca, której gościem była Magdalena Kędzierska.

Magdalena Kędzierska ukończyła teatrologię i studia muzeologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia tłumaczeniowe w zakresie języka włoskiego na Uniwersytecie Śląskim. Jest autorką scenariuszy lekcji muzealnych i projektów edukacyjnych związanych z szeroko pojętą sztuką teatru. Z Muzeum Śląskim związana zawodowo od 2017 roku jako asystent muzealny w Centrum Scenografii Polskiej. W działalności naukowej koncentruje się na zagadnieniach polskiej plastyki teatralnej XXI wieku jej szerokim kontekście historycznym i artystycznym. Współtworzy działania wystawiennicze i popularyzatorskie.

Muzeum od serca to seria filmów zawierających dziesięć krótkich pytań skierowanych do zaproszonych gości, pracowników muzeum, artystów, i odpowiedzi na nie. To forma zabawy ukazująca pasje i zainteresowania naszych gości – profesjonalne i hobbystyczne.