Muzeum od serca to seria filmów zawierających dziesięć krótkich pytań skierowanych do zaproszonych gości, pracowników muzeum, artystów, i odpowiedzi na nie. To forma zabawy ukazująca pasje i zainteresowania naszych gości – profesjonalne i hobbystyczne.

Gościem kolejnego odcinka był Paweł Kasprzyk. Ukończył historię na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Obecnie studiuje psychologię na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Katowicach. Najlepiej odnajduje się na pograniczu historii, psychologii, sztuki i socjologii. Jest miłośnikiem myśli Ericha Fromma. W Muzeum Śląskim pracuje od ponad czterech lat, obecnie pełni funkcję referenta ds. koordynacji obsługi publiczności.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn