Muzeum Śląskie zaprasza w długi sierpniowy weekend – wystawy czynne będą nieprzerwanie od 15 do 18 sierpnia w regularnych porach – także w Święto Wojska Polskiego. Zachęcamy do odwiedzin Strefy Kultury z całą rodziną i znajomymi.

• Muzeum Śląskie czynne jest w godz. 10.00-20.00.
  • W tym dniu czynne jest także Moodro Bistro i sklepik Museum Store.
  • Zapraszamy do zwiedzenia wystaw stałych oraz ekspozycji czasowych. W weekend odbywać się będą także warsztaty pszczelarskie, kino plenerowe, gra miejska czy oprowadzanie kuratorskie – zobacz kalendarium wydarzeń.
  • Informujemy, że w czwartek 15.08 wieża widokowa będzie zamknięta w godzinach 13.00-14.30.
  • W czwartek 15.08 kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w ruchu kołowym w związku z trwającą defiladą w centrum Katowic oraz piknikiem wojskowym w Strefie Kultury. Zmiany dotyczą także rejonu Muzeum Śląskiego. Informacje o planowanych wyłączeniach dostępne są TUTAJ. Zachęcamy do pozostawienia samochodów poza strefą objętą utrudnieniami.
  • Niezależnie od obchodów Święta Wojska Polskiego parking naziemny muzeum zostanie zamknięty od 14.08 od godz. 19.00 do 28.08 do godz. 20.00 – będzie można korzystać z parkingu podziemnego. Więcej o parkingach.