Muzeum Śląskie nominowane do nagrody „Najlepsze Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2018”

Rewitalizacja zabytkowych budynków Łaźni Głównej i Stolarni dla Muzeum Śląskiego w Katowicach została nominowana do konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2018”. Trwa internetowe głosowanie na wybrane realizacje.

Do tegorocznej, 19 edycji konkursu, zakwalifikowano 25 zrealizowanych przedsięwzięć, które znajdują się na terenie 18 gmin województwa. W konkursie o tytuł najlepszych stanęły zarówno przebudowane, zmodernizowane istniejące już obiekty i przestrzenie, którym nadane zostały nowe funkcje, jak również nowe inwestycje.

W plebiscycie internetowym publiczność wybiera, która ich zdaniem realizacja w województwie zgłoszona do konkursu zasługuje na miano najlepszej przestrzeni w regionie. Głosowanie w internecie potrwa do końca lipca. Inwestycja, która zbierze najwięcej głosów, uhonorowana zostanie nagrodą internautów. Oddanie głosu polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom.

We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które nominuje, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Wyniki plebiscytu publiczności nie mają wpływu na werdykt jury. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej w ramach Forum Przestrzeni 17 października 2018.

Każdy może oddać swój głos, klikając TUTAJ. Zachęcamy do zagłosowania na Muzeum Śląskie, a dokładniej na rewitalizację zabytkowych budynków Łaźni Głównej i Stolarni.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo