Informujemy, że zgodnie z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o stopniowym wznawianiu działalności niektórych instytucji kultury budynek Muzeum Śląskiego pozostaje jeszcze zamknięty do odwołania. Obecnie trwają prace, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia zwiedzających oraz pracowników w momencie otwarcia naszej instytucji.

Przypominamy, że czytelnia Muzeum Śląskiego oraz parking podziemny są również niedostępne dla zwiedzających, a planowane wydarzenia (m.in. Noc Muzeów oraz Industriada w Muzeum Śląskim) nie odbędą się w zaplanowanych wcześniej terminach.

Aktualne wiadomości oraz informacje o datach udostępnienia przestrzeni Muzeum będą umieszczane na naszych kanałach informacyjnych.

Przepraszamy za związane z tą sytuacją niedogodności oraz utrudnienia.