Muzeum Śląskie z przewodnikiem // oprowadzania po wystawach stałych

Jeżeli tęskniliście za możliwością zdobycia wiedzy o naszym Muzeum w szybki i przyjemny sposób to mamy dla was dobrą wiadomość! Muzeum Śląskie wznawia możliwość uczestniczenia w spacerach z przewodnikiem po wystawach stałych, dzięki którym będziecie mieli możliwość poznania lepiej naszej historii oraz zaznajomienia się z ciekawostkami dotyczącymi poszczególnych ekspozycji.

Wraz z rozpoczęciem sierpnia zapraszamy w każda sobotę i niedzielę na Rajzę po Muzeum. W ciągu 90 minut poznacie historię najważniejszych obrazów z kolekcji Muzeum Śląskiego. Nasi przewodnicy chętnie oprowadzą was po zakątkach galerii malarstwa polskiego, sztuki sakralnej, jak również plastyki nieprofesjonalnej i wystawy o historii Górnego Śląska. Zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę o godz. 16:00.

Pozostaje w naszej ofercie oprowadzanie ścieżką Byzuch u Ferdynanda, które odbywa się w soboty i niedziele o godzinie 13:00.

Grupy zorganizowane

Powracają również oprowadzania dla grup zorganizowanych. Wymagają one wcześniejszej rezerwacji mailowo: przewodnicy@muzeumslaskie.pl lub telefonicznie: tel. 32 2130 892, kom. 504 269 094. Usługa jest dostępna od środy do niedzieli. Maksymalna liczba uczestników w grupie to 10 osób. W przypadku większej ilości osób, konieczne jest opłacenie kolejnego przewodnika. Większe grupy należy podzielić na mniejsze, liczące do 10 osób.

Dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy trzy trasy zwiedzania:

• Byzuch u Ferdynanda, czyli industrialny spacer po Muzeum Śląskim. W trakcie oprowadzania odkryjemy jak funkcjonowała kopalnia w czasach swojej świetności, a także opowiemy jaki miała wpływ na otaczające ją miasto. Ponadto dowiecie się miedzy innymi kim był Ferdinand oraz jak duże jest dzisiejsze Muzeum Śląskie.
  • Rajza po Muzeum, czyli wystawy stałe w pigułce. W trakcie zwiedzania poznacie najważniejsze dzieła ze zbiorów Muzeum Śląskiego. Przedstawimy kolekcję sztuki polskiej od 1800 roku do czasów współczesnych, kolekcję sztuki nieprofesjonalnej i śląskiej sztuki sakralnej, a także wystawę poświęconą historii Górnego Śląska oraz jedyną w Polsce kolekcję scenografii teatralnej.
  • Skond my som? Czyli historia i kultura Górnego Śląska w pigułce.  Ta ścieżka o charakterze regionalnym to idealna propozycja dla osób, które chcą poznać bliżej skomplikowaną historię Górnego Śląska, a także tutejsze zwyczaje, tradycję i kulturę.

→ zobacz więcej informacji