Muzeum Śląskie na Śląskich Targach Książki

Przed nami czwarta edycja Śląskich Targów Książki. Świetni autorzy, bogata oferta wydawnictw przygotowana przez ponad 180 wystawców, warsztaty, spotkania literackie, dyskusje, atrakcje dla dzieci i wystawy, nie zabraknie też premier – tak zapowiadają się 4. Śląskie Targi Książki, które odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 12-14 października 2018 roku. Tradycyjnie udział w nich bierze także Muzeum Śląskie.

Wstęp wolny.

Zapraszamy na stoisko Muzeum Śląskiego pod numer 98. Tam czekać będą wydawnictwa muzealne oraz gadżety w specjalnych obniżonych cenach.

Dodatkowo zachęcamy do udziału w debacie „Od górnika do architekta – wizerunek śląskiego mężczyzny”, która odbędzie się w ramach Targów w niedzielę 14 października. Jak śląscy mężczyźni i śląskie męskości opowiadane są w literaturze, teatrze i sztuce? Spotkanie osnute będzie wokół wystawy „Męska rzecz”, którą oglądać można w Muzeum Śląskim oraz spektaklu „Drach” Teatru Śląskiego na podstawie powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Roberta Talarczyka.

Muzeum Śląskie na Śląskich Targach Książki

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo