Muzeum Śląskie na Śląskich Targach Książki

W weekend 6-8.12.2019 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywają się Śląskie Targi Książki, w których udział bierze Muzeum Śląskie. Zachęcamy do odwiedzenia muzealnego stoiska nr 77 (zobacz mapę targów).

Muzeum Śląskie swój punkt sprzedaży będzie miało nieopodal sceny głównej. Przygotowało z tej okazji wiele promocji i ciekawych propozycji dla gości targów. W ofercie znajdą się między innymi:

Największą atrakcją muzealnej oferty jest komiks „Nasze Muzeum”. Z okazji obchodów jubileuszu 90-lecia Muzeum Śląskiego chcieliśmy porozmawiać z mieszkańcami o historii naszego regionu w sposób intymny i osobisty, poznać historie, które składały się na ich codzienność, zarówno tę radosną, jak i tę trudną. Opowiedziane historie zostały zilustrowane, a następnie zebrane w jeden album „Nasze Muzeum”. Podczas targów odbędzie się premiera tego wydawnictwa – szukajcie go na stoisku numer 77.

Zapraszamy także 7.12.2019 o godz. 13.00 do przestrzeni Forum 2 na spotkanie promujące komiks „Nasze Muzeum” – WIĘCEJ.

Uczestnicy spotkania:

Scenarzysta komiksu: Tomasz Kontny

Rysownik: Marek Turek

Koordynator projektu:  Monika Wolak

Moderator: Matylda Sęk-Iwanek (Uniwersytet Śląski, Śląska Akademia Komiksu)

Również w sobotę, o godz. 10.15, w Forum 2 odbędzie się prezentacja albumu „Muzeum Śląskie w Katowicach” z serii Director’s Choice – nowości wydawniczej Scala Arts & Heritage Publishers Ltd.

Ceniona seria londyńskiego wydawnictwa Scala przedstawia kolekcje najważniejszych muzeów na świecie w autorskim wyborze, dokonanym przez dyrektora danej instytucji. Wyjątkowy przewodnik po Muzeum Śląskim w nowej odsłonie zaprezentują dyrektor Alicja Knast oraz dr Neil Titman, dyrektor ds. rozwoju Scala Arts & Heritage Publishers Ltd. Spotkanie poprowadzi Jerzy Kisielewski.