Muzeum Śląskie wyróżnione w Konkursie Top Inwestycji Komunalnych

W ciągu minionych 10 lat tytuły Top Inwestycji Komunalnych trafiły do blisko 100 najlepszych projektów dla gospodarki, regionów i mieszkańców z całej Polski. Które z realizacji okazały się ponadczasowe, które mają największy wpływ na nasze życie, którym nie zagroziły trudne czasy pandemii? W specjalnej, jubileuszowej edycji Top Inwestycji Komunalnych, wyłoniono 10 laureatów. Zwycięzcy zostali uhonorowani 21 września br. podczas gali towarzyszącej XIII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu (EEC – European Economic Congress) i 6. European Tech and Start-up Days w Katowicach.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne organizowany przez Grupę PTWP, wydawcę serwisu portalsamorzadowy.pl, ma za zadanie wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców.

Muzeum Śląskie otrzymało wyróżnienie za rewitalizację terenu w Strefie Kultury w Katowicach. Podczas gali towarzyszącej XIII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu (EEC – European Economic Congress) i 6. European Tech and Start-up Days, nagrodę odebrała Maria Czarnecka, dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Największa impreza biznesowa Europy Centralnej i spotkanie start-upów odbyła się w dniach 20-22 września 2021 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz online.