Muzeum wyróżnione w konkursie TOP Inwestycje Komunalne 2018

Rewitalizacja Muzeum Śląskiego została wyróżniona w konkursie TOP Inwestycje Komunalne 2018.

Podczas gali odbywającej się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego 15 maja nagrodę dla Muzeum odebrała Dyrektor Muzeum Śląskiego Alicja Knast. Zamierzeniem konkursu Top Inwestycje Komunalne jest ukazanie skali inwestycji komunalnych oraz ich korzystnego wpływu na rozwój gospodarki samorządowej.

To siódma edycja plebiscytu Top Inwestycje Komunalne zorganizowanego przez PortalSamorzadowy.pl oraz Grupę PTWP. Wśród zauważonych w tym roku przez kapitułę projektów były m.in. takie działania jak program „Czyste powietrze – oddech dla Opola”, kompleksowa rewitalizacja terenów zdegradowanych Gminy Stężyca czy elektrownia fotowoltaiczna w oczyszczalni ścieków w Wojkowicach.

Rewitalizacja w Muzeum Śląskim w Katowicach

Projekt zakładał gruntowną rewitalizację dziedzictwa kulturowego Górnego Śląska poprzez adaptację dwóch zabytkowych budynków pokopalnianych wraz z konserwacją zabytkowych maszyn przemysłowych, które znajdują się w budynku stolarni. Doposażenie pracowni digitalizacji Muzeum Śląskiego pozwoli na dokumentowanie historii kultury oraz opracowanie cyfrowe najcenniejszych zbiorów Muzeum. Rozbudowa infrastruktury umożliwi przeniesienie wszystkich działów placówki z dotychczasowego budynku na teren nowej siedziby Muzeum oraz stworzenie przestrzeni do prowadzenia działalności badawczej, a także kulturalnej i edukacyjnej.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo