Muzyczne popołudnia w Muzeum Śląskim // koncert {oh!} Orkiestry Historycznej

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Muzyczne popołudnia w Muzeum Śląskim”, który odbędzie się 9 grudnia o godz. 18.00 w audytorium Muzeum Śląskiego w Katowicach. Koncert {oh!} Orkiestry Historycznej poświęcony będzie włoskiej i szwedzkiej muzyce barokowej.

Muzyczne popołudnia w Muzeum Śląskim // koncert {oh!} Orkiestry Historycznej 2

fot. Magdalena Hałas

{oh!} Orkiestra Historyczna została założona w 2012 r. w Katowicach przez grupę instrumentalistów – entuzjastów i miłośników muzyki dawnej skupionych wokół koncertmistrzyni Martyny Pastuszki.  W ciągu dziewięciu lat działalności dynamicznie i konsekwentnie rozwijający się zespół, kształtowany artystycznie przez swoją charyzmatyczną liderkę, wypracował sobie pozycję wiodącej orkiestry muzyki dawnej w Polsce, a w opinii krytyków występy {oh!} Orkiestry Historycznej rozpatrywane są w kategorii nie tylko koncertów, ale prawdziwych muzycznych wydarzeń. Obecnie {oh!} współpracuje z najważniejszymi polskimi instytucjami i festiwalami, doceniany jest także na arenie międzynarodowej, co potwierdzają koncerty w najważniejszych salach koncertowych i podczas największych festiwali w Europie.

Program koncertu:

F. Geminiani (1687-1762) – Concerti grossi op.3