Muzyczne popołudnia w Muzeum Śląskim // Koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”

Serdecznie zapraszamy na koncert „Zacznij od Bacha – piosenki Zbigniewa Wodeckiego” w ramach cyklu „Muzyczne popołudnia w Muzeum Śląskim”. Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod batutą Anny Szostak wykona najpopularniejsze utwory Zbigniewa Wodeckiego takie jak: „Z tobą chcę oglądać świat”, „Lubię wracać”, czy „Chałupy Welcome to”.

Wykonawcy:

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia – czołowa polska śpiewacza grupa kameralna, utworzona w 1990 r. przez kierującą do dziś zespołem charyzmatyczną i cieszącą się szczególnym uznaniem dyrygentkę Annę Szostak. Zespół ten jest złożony z solistów wokalistów. Wykonuje utwory zarówno wokalne a cappella, jak i wokalno-instrumentalne, prowadzi aktywną działalność koncertową i nagraniową, honorowaną prestiżowymi nagrodami, zdobywa uznanie krytyki w kraju i za granicą. Od 2014 r. realizuje autorski cykl 10 koncertów w nowej siedzibie NOSPR, podczas których przedstawia zróżnicowany repertuar obejmujący muzykę poważną i tę z pogranicza muzyki jazzowej i rozrywkowej. Zespół, ceniony przede wszystkim za perfekcyjne wykonania muzyki współczesnej, świetnie odnajduje się także w interpretacjach muzyki dawnej.

Anna Szostak – dyrygent, koncepcja

Jest absolwentką Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego i profesorem tejże uczelni. Stworzyła i prowadziła kilka zespołów wokalnych, z którymi zdobywała nagrody na festiwalach polskich i zagranicznych.

Paweł Tomaszewski – instrumenty klawiszowe

Pianista, kompozytor, aranżer, producent. Doktor habilitowany, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współtwórca projektów Myrczek & Tomaszewski „Love Revisited”, Marta Król & Paweł Tomaszewski Group „Tribute To The Police”. Członek zespołu Anny Marii Jopek. Kierownik muzyczny oraz pianista zespołu Edyty Górniak. Producent muzyczny oraz członek zespołu Kingi Głyk.

Michał Kapczuk – kontrabas, gitara basowa

Absolwent Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie przy ul. Bednarskiej w klasie Zbigniewa Wegehaupta oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Jacka Niedzieli-Meiry. Współtworzył wiele projektów muzycznych o różnorodnych stylistykach. Kilkunastokrotnie zdobywał zespołowe Grand Prix na najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą.

Sławomir Berny – perkusja

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji prof. Jana Pilcha. Współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia i Filharmonią w Krakowie. Był członkiem Krakowskiej Grupy Perkusyjnej, z którą zagrał wiele koncertów oraz wystąpił na festiwalach muzyki współczesnej w kraju i za granicą, m.in. Warszawska Jesień, Poznańska Wiosna. Był członkiem zespołu Marka Grechuty (1990–2000), zespołu Grzegorza Turnaua (1993–2010), Piwnicy pod Baranami (1994–2006). Współpracował z większością teatrów krakowskich. Jest członkiem Orkiestry Adama Sztaby i Tomka Szymusia.

Gościnnie: Sabina Meck i Wojciech Myrczek

Program:

Zbigniew Wodecki – Zacznij od Bacha (solo: Marek Anton)

Zbigniew Wodecki – Opowiadaj mi tak (solo: Wojciech Myrczek)

Fermo Dante Marchetti – Oczarowanie (solo: Łukasz Smołka)

Zbigniew Wodecki – Rzuć to wszystko, co złe (solo: Marek Anton)

Zbigniew Wodecki – Izolda (solo: Adam Myrczek)

Zbigniew Wodecki – Z tobą chcę oglądać świat (solo: Sabina Meck, Marek Anton)

Karel Svoboda – Pszczółka Maja (solo: Łukasz Nowak, Michał Szczepan)

Jay Livingston – Mona Lisa (solo: Wojciech Myrczek)

Domenico Modugno – Ciao, ciao bambino (solo: Michał Szczepan)

Zbigniew Wodecki – Lubię wracać (solo: Sabina Meck, Wojciech Myrczek)