Nowa ekspozycja w Galerii INTERIM od 12.09

Galeria Interim jest miejscem w przestrzeni Galerii sztuki polskiej 1800–1945, gdzie prezentujemy cykl miniwystaw czasowych. Od września 2017 roku rozpoczynamy nowy cykl, poświęcony różnym rodzajom malarstwa pejzażowego.

Cykl otwiera prezentacja obrazu pochodzącego ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu: „Widok Wawelu od północnego zachodu” autorstwa Jana Nepomucena Głowackiego. Pokazowi towarzyszy prezentacja multimedialna dotycząca twórczości pejzażowej artysty i jego prekursorskiego podejścia do przedstawiania krajobrazu w epoce romantyzmu.

Pejzaż w malarstwie polskim. Krajobraz romantyczny Jana Nepomucena Głowackiego (część 1)
12.09–03.12.2017

Kurator: Katarzyna Jarmuł-Niemczyk

UWAGA!

• Ekspozycja znajduje się w przestrzeni Galerii sztuki polskiej 1800–1945. Bilet na wystawy czasowe nie obejmuje jej zwiedzania.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo